“Malatya Envanteri” Çalışması Çıktı

“Malatya Envanteri” Çalışması Çıktı

Malatya Envanteri kitabı; Malatya, nüfus, ekonomi ve istihdam, tarım ve hayvancılık, ulaşım, çevre, eğitim, kültür, sağlık, adalet, diyanet ve seçimler olmak üzere 12 konu başlığından oluşuyor.12.02.2015 21:41
Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği Malatya’nın sosyal ve kültürel dokusuna yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Genel Sekreterlik tarafından Malatya’yı istatistiki verilerle ifade eden  “Malatya Envanteri” kitabı çıktı.
Genel Sekreterlikten alınan bilgiye göre bu çalışmanın şehrin mevcut durumunu ve potansiyellerini görebilmek, elde edilen verilere göre sorunlu olan alanlarda çözüm yollarının doğru bir şekilde tespit edilmesine katkı sağlayacağı belirtildi.
Malatya Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile hazırlanan envanter çalışması, kamu kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere kentte yaşayan herkesin kenti yakından tanımalarına katkı sağlayacak bir çalışma niteliğinde olduğu belirtildi.
Kent Konseyi tarafından hazırlanan  Malatya Envanteri kitabı; Malatya, nüfus, ekonomi ve istihdam, tarım ve hayvancılık, ulaşım, çevre, eğitim, kültür, sağlık, adalet, diyanet ve seçimler olmak üzere 12 konu başlığından oluşuyor.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.