23 Nisan’da Teleskopla Ay’a Yolculuk

23 Nisan’da Teleskopla Ay’a Yolculuk

21 Nisan Perşembe ve 22 Nisan Cuma günü saat 20.00’de ilçedeki ilkokul öğrencilerine teleskop ile uzay boşluğu ve gök cisimleri izletilecek. 22.04.2016 10:40
Kuluncak Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bugün (21 Nisan Perşembe) saat 20.00’de ilçe merkezi Hüdaverdi Camii önünde bir etkinlik düzenlenecek. 

Konuyla ilgili olarak Kuluncak Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; 23 Nisan’da çocuklara yönelik farklı bir etkinlik gerçekleştirmek amacıyla; 21 Nisan Perşembe ve 22 Nisan Cuma günü saat 20.00’de ilçedeki ilkokul öğrencilerine teleskop ile uzay boşluğu ve gök cisimleri izletilecek. 

Açıklamada, kırsal imkansızlıklara rağmen ilçede eğitim görmekte olan ilkokul öğrencilerinin hem Çocuk Bayramının heyecanına yakışır keyifli anlar yaşamaları, hem de uzay ve astroloji hakkında teorik bilgilerinin görsel olarak pekiştirilmesi amacıyla böyle bir etkinliğin yapılmasına karar verildiği belirtildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen etkinlik kapsamında, Kuluncak Belediyesi tarafından temin edilen bir teleskop, ilçe merkezinde Hüdaverdi Camii’nin bulunduğu en yüksek tepeye getirilecek. 70’şer kişilik öğrenci grupları burada sırasıyla teleskoptan gökyüzüne bakacakları gibi, kurulacak projeksiyon perdesi ile de toplu olarak görüntüleri izleyebilecekler. 

Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bahar’ın da katılmasının beklendiği Program sırasında, öğrencilere çeşitli ikramların yapılacağı bildirildi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.