EMİTT Fuarına Kayısı Pilavı Ve Kayısı Tatlısı Tat Verdi

EMİTT Fuarına Kayısı Pilavı Ve Kayısı Tatlısı Tat Verdi

EMİTT Fuarında açılan Malatya Standında kayısı pilav ve kayısı tatlısı ikramı yapıldı.24.01.2015 22:45

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Büyükşehir Kültür A.Ş., Fırat Kalkınma Ajansı, Büyükşehir Esenlik Şirketi, Pütürge, Darende ve Arapgir ilçe belediyeleri ile kentteki turizm sektörü temsilcilerinin destekleri ile EMİTT Fuarında açılan Malatya Standında kayısı pilav ve kayısı tatlısı ikramı yapıldı.

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 70’e yakın ülkeden katılımın olduğu 19. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) açılan Malatya Standında fuar ziyaretçilerine yaklaşık 3 bin kişilik kayısılı pilav ile kayısı tatlısı ikram edildi.

  Malatya Standında AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Yeni Malatyaspor Başkanı ve MASTÖB Başkanı Adil Gevrek, eski milletvekili Yüksel Çengel ile Malatyalı işadamlarının katılımı ile ziyaretçilere kayısılı pilav ile kayısı tatlısı ikram yapıldı. Kayısılı pilav ile kayısı tatlısı İstanbul’da faaliyet yürüten Satır Lokantası Sahibi Cebrail Karaman tarafından yaptırıldı.

Kültür ve Turizm İl Müdürü derviş Özbay, yaklaşık 3 bin kişilik kayısılı pilav ve kayısı tatlısı ikram ettiklerini söyleyerek, “Malatyalıya yakışır şekilde ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Amacımız Malatya’yı tüm dünyaya tanıtmak. Malatya’yı doğal, kültürel ve tarihi ile tanıtımın yanında yemek kültürünü de tanıtmaya çalışıyoruz. Kayısılı ikramlarımız yoğun ilgi gördü. Amacımız Malatya’nın tanıtımıdır. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz. Kayısı pilav ve kayısı tatlısının yapımında bize destek olan Satır Lokantası Sahibi Cebrail Karaman’a teşekkür ediyoruz. İşyerini bize açarak, ikramları hazırlayarak getirdi. Malatyalı böyle olmalı” dedi.

Malatya Büyükşehir Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ise, İstanbul’daki Malatyalıların standa yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Kayısılı pilav ve kayısı tatlısı ikramı yapıldı. Çok ciddi bir ilgi gördü. Fuarda Malatya etkinlikleri de yoğun ilgi ördü. İstanbul’daki sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Fuara katılan işadamlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz”  diye konuştu.

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.