Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Bürücek Yaylasında mahsur kalan Yusuf Ceyhan ve İbrahim Ceyhan adlı vatandaşlara gece 23.00 sıralarında donmak üzereyken Büyükşehir Belediyesi ekipleri ulaştı...12.02.2015 21:26
Malatya Büyükşehir Belediyesi, özellikle ilçelerde ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışına karşı, karla mücadele çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürüyor.
Meteroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelinde yağacak yağışlar ile ilgili uyarılarının ardından Malatya’nın her bölgesinde hazırlık yapan Büyükşehir Belediyesi 9 Şubat Pazartesi gününden itibaren karla mücadele çalışmaları yapıyor.
AYKOME Bilgi Merkezinden alınan bilgilere göre karla mücadele çalışmalarına 82 ekip, 870 personel, 235 araç katılıyor. Gün itibariyle Malatya’da kapalı yol sayısı ise 84. Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü ekipleri yolları ulaşıma açabilmek için gece boyunca kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı. 
Acil çağrılara da müdahale eden ekipler, Bürücek Yaylasında mahsur kalan iki vatandaşı gece geç saatlerde kurtarmayı başardı. Kar kalınlığının birbuçuk metreyi açtığı Bürücek Yaylasında mahsur kalan Yusuf Ceyhan ve İbrahim Ceyhan adlı vatandaşlara gece 23.00 sıralarında donmak üzereyken Büyükşehir Belediyesi ekipleri ulaştı. Vatandaşları 112 acil servis ekiplerine teslim eden ekipler, sabah saatlerinde de  vatandaşlara ait hayvanları bölgeden kurtardı. 
Öte yandan müdahale sırasında İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğüne bağlı bir dozer de çığ altında kaldı. Operatörünün çığı fark ederek içinden ayrıldığı dozer bölgede bulunan Büyükşehir Belediyesine ait diğer araçlar tarafından kurtarıldı.
Yusuf Ceyhan ve İbrahim Ceyhan isimli vatandaşlar ise kendilerini kurtarmak için aralıksız çalışan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.