Kuluncak’ta Şehitlerimizin Anısına 3000 Fidan Dikildi

Kuluncak’ta Şehitlerimizin Anısına 3000 Fidan Dikildi

Kuluncak ilçemizde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle üç bin fidan dikimi gerçekleşti.19.03.2016 12:10
Çanakkale şehitlerinin 101. Yıl dönümünü Anma programı Kuluncak İlçemizde farklı bir etkinlikle kutlandı. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü ve zaferin 101. Yılında şehitlerimizin anısına Kuluncak Kaymakamlığı ve Kuluncak Belediyemiz ortaklaşa ağaç dikme töreni gerçekleştirildi. Ağaç dikme töreninde 3.000 Çam Ağacı dikimi gerçekleşti. 
Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz “Çanakkale Şehitlerimiz anısına düzenlemiş olduğumuz ağaç dikme etkinliğini, Çanakkale Zaferini zor şartlar altında binlerce şehit verilerek kazanılmış mukaddes bir zaferi kazanmış şehitlerimizin ruhlarına hediye etmek hem de kıraç görünümlü tepelerimizin yeşillenmesi için bu etkinliği yaptık“ ifadelerini kullandı. 
Ardından Şehit Ümit Akbulut Öğrencileri büyük bir heyecanla Çanakkale şehitleri anısına öğretmenleriyle beraber ağaç dikimini gerçekleştirdi.
Ağaç dikme etkinliğine  Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Türk, Ak Parti Kuluncak İlçe Başkanı Ahmet Boyraz, Kuluncak İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bahar, Kuluncak İlçe Müftüsü Mehmet Ünsal, ilçedeki daire amirleri, STK yöneticileri, okul yöneticileri, öğrenciler, İl Orman müdürlüğünden yetkililer ve çok sayıda Kuluncaklı vatandaşımız katıldı.
**
ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ
Kuluncak ilçemizde vatanın birliği ve bütünlüğü uğruna şehit olarak ebediyete intikal eden şehitlerimizin aileleri de unutulmadı.
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl Dönümü münasebetiyle Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, İlçe Kaymakamı Tolga Özdemir ile birlikte şehit ailelerini ziyaret etti. İlçemiz Bahçelievler mahallesinde Ümit Akbulut, Karaçayır mahallesinde Mehmet Ali Şekerci, Kızılhisar mahallesinde Kaya Gönt, Aşağı Selimli Mahallesinde Beytullah Tercan’ın ailelerine gerçekleştirmiş oldukları ziyarette, şehit yakınları ile sohbet ederek onların ihtiyaç ve sorunlarını dinlediler. Şehit ailelerinin bizlere Vatan Uğruna Canlarını Feda eden Kahramanlarımızdan birer emanet olduklarını söyleyerek her zaman onların yanlarında olduklarını ifade ettiler. 
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı…
Başkan Boyraz, mesajında şu ifadelere yer verdi;
Çanakkale geçmiş tarihimizin en acı ve hüzünlü zaferidir. Yoksulluk içinde can çekişen bir milletin dönemin en güçlü devletlerine ve silahlarına tek vücut halinde direnişinin gerçek bir destanıdır. Her satırında yaşanan bir insanlık onuru vardır. Bu olay, düşmana sadece silahla savaş değil, verilen insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir. Yaşanan çatışmada vurduğu düşman askerini canı pahasına, sırtına alıp düşman siperine kadar götürme yücelik ve cesaretini gösteren Mehmetçik, düşmanın her bir rütbesindeki askerini kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergileyerek, savaşın sadece öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir defa daha anımsatmıştır. Eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanına imza atan bu milletin, Mehmet Akif ERSOY ' un 'Ordunun Duası 'şiirindeki gibi 'Yurduma tek bir insan ayak basmasın' dediği bir gün...'Çanakkale geçilmez' gerçeğinin, 'Sizlere ölmeyi emrediyorum' tüm dünyaya duyurulduğu tarihi bir gün. Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Diğer İLÇELER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.