Kuluncak Bölgenin “Maden Başkenti” Olacak

Kuluncak Bölgenin “Maden Başkenti” Olacak

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz'ın çabaları meyvelerini vermeye başladı. 24.08.2015 10:05
Termal sıcak su, Demir, Bakır, Krom, Mermer ve diğer yeraltı zenginliklerin Kuluncak ilçemizi bölgenin Maden Başkenti ve cazibe merkezi yapacağı ifade ediliyor. Bu kapsamda Kuluncak ilçemize çağ atlatacak olan yeraltı zenginlikleri sondaj çalışmaları ile gün yüzüne çıkartılacak.
Kuluncak İlçemizde Termal sıcak su sondaj çalışmaları ile ön etüt çalışmaları için ilçeye gelen MTA Maden Etüt Daire Başkanı Abdurrahman Tablacı, MTA Koordinatörü Mustafa Türkmen ve MTA Bölge Müdürü Yunus Ay, Belediye Başkanı Mehmet Boyraz'ı makamında ziyaret etti. Kısa zaman içerisinde Termal sıcak su sondaj çalışmalarının başlayacağı, akabinde diğer değerli elementler için çalışmaların başlayacağı bildirildi.
Kuluncak ilçesini bölgenin maden başkenti yapmak için var gücüyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Boyraz, bu konuda inançlarının tam olduğunu belirterek, ilçeden alınan numunelerden alınan ilk sonuçlara göre ısrarlarında ne kadar haklı olduklarının ortaya çıktığını, yeraltı zenginliklerini ilçe halkının ekonomik dayanağı haline getireceklerini, bunda kararlı olduklarını belirtti
 

Diğer İLÇELER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.