Milletvekili Öz’den EMİTT’deki Malatya Standına Ziyaret

Milletvekili Öz’den EMİTT’deki Malatya Standına Ziyaret

Milletvekili Öz, “Turizm Fuarı kapsamında TÜYAP Fuar Merkezi’nde Malatyalı hemşerilerimizle ve fuarı gezenlerle birlikte olduk. Standı düzenleyenleri tebrik ediyorum24.01.2015 20:29

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 70’e yakın ülkeden katılımınrnolduğu 19. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) açılan MalatyarnStandını AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz ile birlikternYeni Malatyaspor ve MASTÖB Başkanı Adil Gevrek’te ziyaret etti.

rnrn

  Malatya Valiliği,rnMalatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Büyükşehir KültürrnA.Ş, Fırat Kalkınma Ajansı, Büyükşehir Esenlik Şirketi, Pütürge, Darende vernArapgir ilçe belediyeleri ile kentteki turizm sektörü temsilcilerininrndestekleri ile EMİTT Fuarında açılan Malatya Standını ziyaret eden MilletvekilirnÖz ve Gevrek burada kayısı döneri keserek fuar ziyaretçilerine ikram ettiler.

rnrn

 Milletvekili Öz, “TurizmrnFuarı kapsamında TÜYAP Fuar Merkezi’nde Malatyalı hemşerilerimizle ve fuarırngezenlerle birlikte olduk. Standı düzenleyenleri tebrik ediyorum. Malatya’yırndaha güzel temsil edecek stantların da, daha çok ziyaretçinin de olacağırnorganizasyonları önümüzdeki yıllarda düzenlemiş oluruz. Bu tür organizasyonlarırnönemsemek ve katılmak lazım. Malatya’nın doğal ve kültürel yönlerinin de,rnyetiştirmiş olduğu tarımsal ürünleri de tanıtmak lazım, bunun yabancırnturistlere de tanıtılması gerekiyor. rnSadece tarıma ve sanayiye bağlı bir şehir olmakla kalmayıp, turizmrnalanında da, kültür alanında da Malatya’nın mutlaka gezilmesi ve görülmesirngereken yerleri mevcuttur.  Biz her yılrnsayısı artarak devam eden, zaman içinde belki 300 bin-500 bin turistin, belkirnzamanla 1 milyon turistin 1 yıl içerisinde ziyaret ettiği ve ziyaret etmeklernkalmayıp, konaklamayı arzuladığı bir Malatya’yı ortaya koymamız gerekiyor.rnGerek Malatya merkezde, Battalgazi’de, Arapgir’de, Darende’de, Hekimhan’da,rnPütürge’de, Nemrut’ta kültürel zenginliklerimizin görülmesi için imkanlarrnoluşturmalıyız. Bunun için alternatif turizmin oluşturulması ve bu güzergahtarnMalatya’nın da konulması gerekiyor. Bu da Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman,rnElazığ, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa illerimizi kapsayan bir turizmrngüzergahını oluşturmalıyız. İnanç turizmi, kültür turizmi, doğa turizmirnoluşturmalıyız. Bu organizasyonu yapan kurum yetkililerimizi tebrik ediyorum”rndiye konuştu.

rnrn

  Yeni MalatyasporrnBaşkanı ve MASTÖB Başkanı Adil Gevrek’te, fuardaki Malatya standına MASTÖBrnyönetimi olarak katıldıklarını ifade ederek, “Malatya’mızın kültür zenginliğinirnİstanbul’da yaşatmaya çalışıyoruz. MASTÖB yönetimi olarak Malatya standınarngeldik. Bu tür organizasyonların devamını diliyoruz. MASTÖB olarak önümüzdekirngünlerde İstanbul’da önemli bir organizasyon gerçekleştireceğiz. MASTÖB olarakrnMalatya’nın tanıtımı için her türlü organizasyona destek vereceğiz. Malatya’nınrntanıtımı için elimizden geleni yapacağız” dedi.

rnrn

  

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.