Yeşilyurt Spor Kulübü'nün Üç Minik Güreşçisi Birinci Oldu

Yeşilyurt Spor Kulübü'nün Üç Minik Güreşçisi Birinci Oldu

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde gerçekleşen minikler grekoromen güreş şampiyonasında Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü güreşçileri büyük başarı elde etti.20.02.2015 22:09
16-17-18 şubat 2015 tarihlerinde Battalgazi spor salonunda gerçekleşen minikler grekoromen güreş şampiyonasında Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü bünyesinde güreş yapan, üç  minik güreşçi birinci oldu.
Malatya'nın Battalgazi ilçesinde gerçekleşen  minikler grekoromen güreş şampiyonasında Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü güreşçileri büyük başarı elde etti.
Mertcan Özyavuz, Mehmet Kaşar, Haktan Emre Çiçek isimli minik sporcular birinciliği elde ederek büyük başarı sağladılar. Ayrıca bu minik şampiyonlar ileri bir tarihte Türkiye şampiyonasına katılacaklar. 
Yine 17-18 Şubat tarihlerinde yapılan minikler serbest güreşlerde  ise Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü güreşçileri Kadir Taş Birinciliği elde ederken Tolga Dişoğlu ve Hüzeyfe Başyiğit'de ikinciliği paylaşmıştır. Yusuf Kenan Akgün, Davut Yılmaz ve Ömer Değirmenci ise üçüncülük koltuğuna oturdular.
Şampiyonanın bitmesinin ardından değerlendirmelerde bulunan Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü Güreş Hocası Hanifi Tandoğan, " Bu minik Güreş takımına sahip çıkan  maddi ve manevi her türlü yardımı yapan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat'a, Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Dursun Cumali Sucu'ya  ve  güreş sorumlumuz Ali Palancıya güreş camiası olarak sonsuz teşekkür ederiz. " dedi.  
Ayrıca Yine  Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri de Battalgazi Spor Salonunda yapılacak Türkiye gençler grekoromen güreş seçmelerinde Malatya Yeşilyurt Spor Kulübünün  14 genç sporcusu güreş yapacak. 

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.