• Ana Sayfa
  • »
  • Malatya Milletvekili aday adaylarına açık mektup

Malatya Milletvekili aday adaylarına açık mektup

Gördüğüm kadarıyla zenginsiniz, bir hayli paranız var. Allah daha da versin, gözüm varsa gözüm çıksın.
Sevgili aday adayları;
Nasılsınız iyisiniz inşallah? Milletvekili olma yolunda başlattığınız "kutsal" mücadelenizde sizlere yürekten başarılar diliyorum. 
Ben aktif olarak siyasete girmedim ama siyaseti yıllardır yakından takip eden bir gazeteci olarak hepinizden daha tecrübeliyim. Sizi susuz götürür susuz getiririm! Ancak annem bana milletvekili ve belediye başkanı olmayı yasakladığı için hiç bir şekilde aday olma "şerefine" nail olamayacağım. Dolayısıyla meydan sizin gibi çok değerli ve muhterem adaylara kalmış oldu. 
Neyse uzatmayayım, hemen konuya gireyim.
Gördüğüm kadarıyla zenginsiniz, bir hayli paranız var. Allah daha da versin, gözüm varsa gözüm çıksın. 
Şimdi size hayırlı bir teklifle geliyorum. Biliyorsunuz benim soyadım "hayırlı"... Benim şerle işim olmaz. 
Adaylık için ne kadar "bütçe" ayırdınız? Yo yo, korkmayın, kendime istemiyorum, rahat olun. Beni öyle satılmış gazetecilerle karıştırmayın. Sizin bir kuruşunuzu Allah bana nasip etmesin, zehir içerim daha iyi… 
Hani biliyorsunuz, memleketimizde binlerce Suriyeli mülteci yaşıyor. Durumları perişan. Vatanlarından, yurtlarından oldular. Kimi annesini, kimi babasını, kimisi kardeşini kaybetti. Evleri başlarına yıkıldı. Şimdi geldiler bizi kardeş gördüler ve vatanımıza sığındılar. Malatya genelinde, konteynır dışında yaklaşık 1.000 aile yaşıyor, toplamda beş bin kişi... Hepsi yalınayak, bir lokma ekmeğe muhtaç! 
Tanıdığım kadarıyla sizler son derece merhamet sahibi, yardımsever, memleket için canını vermeye hazır birer vatanseversiniz. Zaten böyle olduğunuz içindir ki size bu açık mektubu yazmaya cesaret ettim. 
Suriyeli savaş mağdurlarına yardım etmek hem dinimizin hem de geleneksel kültürümüzün üzerimize farz kıldığı ağır bir sorumluluktur. Bunun şuurda olduğunuza yürekten inanıyorum. Ayrıca AK Parti’den aday adayı olmak isteyen sevgili siyasetçilerimiz daha iyi bilirler ki, Suriyeliler’e sahip çıkmak aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin de vazgeçilmez bir dış politika ilkesidir. Sırf buna kalsa Suriyeliler’e yardım için seferber olacağınıza inanıyorum.
Lafı fazla gevelemeden tak diye soruyorum:
Onlara "ensar" olmak ister misiniz?
Aday adaylık sürecinde mahalli basına harcayacağınız paraları, Suriyeli ailelere yardım amacıyla bankada açacağım hesaba yatıracaksınız. Her bir aday adayı en az beş Suriyeli aileyi kardeş aile seçeceksiniz. Bankada toplanacak olan paralarla, önceden tespit edeceğimiz bu beşkardeş aileleri teker teker ziyaret edip ihtiyaçlarını karşılayacağız.
İşte size muhteşem bir seçim kampanyası…
Nasıl ama?
Bu kampanya hem Allah’ı razı eder, hem Suriyelileri memnun eder, hem de Cumhurbaşkanımız Tayyib Erdoğan’ı… 
Umarım bu kampanyaya katılır ve sevap kazanırsınız. 
Böylece mahalli basındaki “gımılı şirketi” de avucunu yalamış olur. 
************** 
Not: Sevgili aday adayları, eğer sizin mahalli basına vereceğiniz haraçlar TV, radyo, gazete, ajans çalışanlarına, yani alt kademedeki garibanlara ulaşsaydı yine sesimi çıkarmazdım. Ama bu haraçların hepsi büyük başların (Genel Müdür, sahipler, Yayın Yönetmenlerinin) ceplerine giriyor. Gidip kendilerine cip ve ev alıyorlar. 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 960